Przyznanie stypendium

Wojtyła-Gabriela-i-Oliwia-Syblicka-Fundacja-ToMali-Zwycięzcy

Oliwia Sybicka
Rok 2021 był bardzo udany dla młodej zawodniczki MKT Stalowa Wola ,4 złote medale Mistrzostw Polski U12, letnie i halowe w singlu i deblu. 4 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy U12 w Ajacco na Korsyce,( Agnieszka Radwańska oraz Iga Świątek również zajmowały z reprezentacją 4 miejsce) kilka wygranych OTK U12 i Super Serii U12.

Wybrałem Oliwię do teamu MaliZycięzcy ponieważ uważam, że jest bardzo ambitną i perspektywiczną zawodniczką. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak wielkie koszty trzeba ponieść, aby wyszkolić młodego zawodnika na mistrza w tenisie ziemnym, tym bardziej, że sam kiedyś byłem trenerem przygotowania motorycznego właśnie w tenisie.

Gabriela Wojtyła

Uprawia kolarstwo od 11 lat. Już podczas swych pierwszych Mistrzostw Polski zdobyła złoty medal i powtarzała to w kolejnych sezonach. Wielokrotnie reprezentowała nasz kraj podczas Pucharów Świata, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Największym sukcesem jest brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata rozgrywanych w Portugalii .

Poznaliśmy się z Gabrysią, w ubiegłym roku na zawodach charytatywnych. Zobaczyłem w niej wielką pasję związaną z kolarstwem górskim, które sam przez moment uprawiałem. Wierzę, że będzie ona kolejną po Mai Włoszczowskiej mistrzynią tej dyscypliny.

Pomóż dzieciom

Już teraz możesz pomóc Podopiecznym naszej Fundacji.