Historia Kacperka

Histrora-Kacperka-Fundacja-To-Mali-zwyciezcy

Kacper Woźniak, 12 lat Już w pierwszych chwilach życia u Kacpra stwierdzono niewydolność oddechową, przez co trafił do inkubatora. Po kilku tygodniach chłopiec przeszedł zapalenie płuc. Zdiagnozowano u niego również odmę płucną, kwasicę metaboliczną i niedokrwistość wtórną. W efekcie cały układ nerwowy rozwijał się nieprawidłowo, co doprowadziło do dziecięcego porażenia mózgowego – choroby, która do dziś zabiera sprawność i skazuje Kacperka na codzienne zmaganie się z bólem.

Systematyczna rehabilitacja jest jedyną drogą, która może zaprowadzić Kacpra do sprawności. Dzięki niej Kacperek potrafi samodzielnie siedzieć, podnieść się z pozycji siedzącej do stojącej, poprawiła się również jego koordynacja wzrokowo-ruchowa. Konieczne są jednak dalsze postępy, dzięki którym Kacper będzie mógł się prawidłowo rozwijać.

Dzięki pomocy Kacperek może uczestniczyć w codziennej rehabilitacji, logopedy, hipoterapii i zajęciach na basenie. Wziął również udział w dwóch dwutygodniowych turnusach, dzięki czemu Kacperek siedzi samodzielnie, potrafi się podnieść z pozycji siedzącej do stojącej z pomocą mamy, poprawiła się u niego koordynacja wzrokowo-ruchowa. Dzięki terapii ręki wykonuje i odtwarza proste sekwencje ruchowe dłońmi. Prawie samodzielnie potrafi zmieniać pozycję z siedzącej do klęku podpartego. Jest bardziej aktywny i lepiej kontroluje pozycje stojąca.

Pomóż dzieciom

Już teraz możesz pomóc Podopiecznym naszej Fundacji.